Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Motyw przewodni wesela jest coraz częściej elementem determinującym całą dekorację ślubną. Wiele panie młodych wybiera jeden konkretny motyw przewodni i zgodnie z nim dobiera pozostałą dekorację. Nie ma co gdybać, obowiązek wyboru dekoracji, kwiatów czy właśnie motywu przewodniego spoczywa głównie na kobietach, choć oczywiście nie wykluczamy udziału mężczyzn w tychże wyborach. Jak więc wybrać oryginalny i niebanalny motyw wesela? Jak dobrać do niego pozostałe dekoracje i papeterię ślubną? Podpowiadamy!

Motyw przewodni – na czym się skupić?

W zależności od tego, jakie jest Wasze podejście do kwestii organizacji ślubu i wesela oraz jaki jest podział obowiązków, warto zająć się tym odpowiednio wcześniej. Motyw przewodni jest bowiem obecny na zaproszeniach, winietkach, dekoracjach sali, kościoła czy auta, a także na pozostałych elementach papeterii. By przygotowania stały się przyjemnością, a nie udręką, warto zadbać o odpowiednie podejście. Zdradzamy, co będzie modne w nadchodzącym sezonie ślubnym. Zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje wiele stylów wesela, które często dość trudno jest połączyć z wybranym motywem. Dlatego tak ważne jest, by zająć się tą kwestią odpowiednio wcześniej, a wyborów dokonywać symultanicznie.

Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Pierwsze pytanie, które powinno poprzedzać wybór motywu przewodniego wesela brzmi – jak wybrać? Nie jest to bynajmniej wiedza tajemna, jednak wybór motywu przewodniego może okazać się dość trudny. Nie każdy motyw przewodni będzie współgrał ze stylem wesela. W przygotowaniach będzie przewijała się również kwestia koloru przewodniego, który w połączeniu z motywem przewodnim stworzyć powinny spójną całość. Jeśli jednak nie dopasujemy ich odpowiednio ze sobą, mogą się nawzajem wykluczać. Motywem przewodnim może być np. Styl marynarski, styl boho, styl rustykalny czy glamour. Każdy z nich zawiera w sobie charakterystyczne elementy. Ze stylem marynarskim idealnie łączy się kolor czerwony czy granatowy, co da nam niezwykle spójną stylizację.

Styl marynarski nie jest dla Was? Co więc powiecie na użycie lasu w roli motywu przewodniego. Mech, paprocie, zieleń i złoto – to coś, co może stworzyć niezwykle klimatyczne przyjęcie. Za motywem idzie również kolorystyka. Bardzo trudno będzie połączyć motyw lasu z różem lub kolorem żółtym. Z tej sytuacji również jest wyjście – pomyślcie o lesie tropikalnym i weselu w stylu wakacji na plaży. Wówczas idealnie będą sprawdzać się intensywne kolory. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od tego, co lubicie i jaką macie wizję Waszego wesela.

Motyw przewodni wesela – dobierz go do miejsca uroczystości

Wybierając motyw przewodni warto również pamiętać o tym, gdzie odbywa się uroczystość. O wiele łatwiej jest wyszukać miejsce, wybierając motyw przewodni już wcześniej. Ponieważ znając charakterystykę miejsca, o wiele łatwiej będzie dobrać do niego motyw przewodni oraz odpowiednie dodatki tak, by one wspólnie tworzyły odpowiednią całość. Do całej stylistyki warto również dopasować zaproszenia oraz pozostałe elementy. Papeteria ślubna stanowi bowiem bardzo ważny element, który podkreśli charakter całej uroczystości. Jeśli pragniesz postawić na nieszablonowe rozwiązania, wybierz wstążki do kwiatów. Wstążka szyfonowa będzie idealnym rozwiązaniem.