Fajne zabawy dla rocznego dziecka

Fajne zabawy dla rocznego dziecka

Spędzanie czasu z dzieckiem to nie tylko pielęgnacja i dbanie o wszystkie jego potrzeby, ale przede wszystkim nauka życia. Od pierwszych chwil na tym świecie warto do malucha mówić, ponieważ nasz głos działa kojąco. Niewątpliwie duże znaczenie ma również wspólnie spędzony czas, ponieważ daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. To niezwykle ważne, ponieważ rozwój emocjonalny połączony właśnie z zabawą to świetna opcja dla rozwoju.

Jak się bawić z roczniakiem?

Zabawy z rocznym dzieckiem mogą być przeróżne, ponieważ wiadomo, że każdy maluch jest inny. Dla jednego interesującym będzie przekładanie pluszaków, natomiast inny będzie nastawiony na ciągły ruch. Warto zastanowić się nad poszczególnymi możliwościami, ponieważ to właśnie kreatywność będzie miała kluczowe znaczenie dla efektywności. Już zakup kuleczek z basenem będzie świetnym rozwiązaniem. Dla mniejszych dzieci to szansa na zabawę w nim, natomiast większe maluchy będą mogły dobierać je kolorami, czy rzucać piłeczki do basenu. Przede wszystkim zabawy dla rocznego dziecka muszą być powtarzane, ponieważ dzięki temu maluch ćwiczy swoje umiejętności, ale i dokładność. Taki basen z piłkami będzie doskonałą formą spędzania czasu nie tylko dla roczniaka, ale także dla starszego dziecka. To świetna opcja również w momencie, w którym odwiedzają nas znajomi, dlatego już dziś można wziąć to pod uwagę.

Narysuj mi mamo

Nauka rysowania może iść dość niezdarnie, jednocześnie należy pamiętać, że dla dziecka fakt, że długopis czy kredka pozostawiają ślad, jest fascynujące. Doskonale sprawdzają się zarówno duże bloki, jak i tablice, na których można rysować. Jeśli ktoś obawia się o ściany czy podłogi, to świetną opcją będą maty do malowania na mokro. Można na nich ćwiczyć malowania specjalnymi długopisami, jak i również odbijać ręce lub stopy. Dla dzieci świetną zabawą będzie także malowania rączkami. Zabawy bywają różne, dlatego od nas samych będzie zależało, czy będziemy chcieli je mniej lub bardziej zmodyfikować. Pierwsze efekty będą mogły dać odpowiedź.