Wspólna zabawa – gry i zabawy weselne

Zespół to bardzo ważny element na naszym weselu. Wiele osób pozostaje przy tradycyjnej opcji, z muzyką wszystkim dobrze znaną, disco polo. Nie potrzebny nam dodatkowy wodzirej, często wybierane zespoły same prowadzą gry i zabawy weselne.

Czy dodatkowe atrakcje są potrzebne?

Czasem wiele osób zastanawia się czy potrzebujemy dodatkowego tańca, śmiechu, zabawy, gonitwy, nieprzyzwoitych gestów? Każdy dobrze się bawi, a zbyt wyzywające zabawy mogą skończyć się nieprzyjemnościami. Jednak czy osoby, które biorą udział w grach obawiają się kompromitacji? Często procenty zrobiły już swoje każdy jest w szampańskim nastroju. Wystarczy niewielka iskra by żarty i wygłup nie miały końca.

Gry i zabawy bywają różne, tradycyjne, te najczęściej spotykane z udziałem młodych, czy też młodzi oceniający wyczyny gości. Jajko na łyżce, balon pomiędzy osobami w parach, elementy rozbierane, zamian ubrań cz poszukiwania przedmiotu to tylko niektóre, które mogą wywołać bardzo dużo śmiechu.

A pamiętasz jak wszyscy śpiewają moja Ulijanko klęknij na kolanko? A może tradycyjne kaczuszki? Pociąg, który jedzie daleko i do końca nie może dojechać? Tak to wszystko są elementy zabawy wplatane pomiędzy kolejne piosenki.

Dobra decyzja

Zanim wybierzemy odpowiedni zespół, grupę muzyków. Należy zapoznać się z ich repertuarem, dopytać o szczegóły, o której kończą muzykę, czy poprowadzą dodatkowe zabawy, ilu muzyków bierze udział. A w końcowym efekcie na pewno koszt, jaki poniesiemy. Rezerwacje bywają bardzo odległe, czasem nawet na dobry rok do przodu. Nie wystarczy zadzwonić, należy dobrze ustalić każdy szczegół.

Uzupełnieniem całości będzie kamera, która pozwoli wyłapać przepiękne momenty, dobrą zabawę przy dźwiękach starych i dobrze znanych piosenek. Nie tylko starsi czy młodzież, dzieci również będą bawić się wspaniale. Możliwość połączenia wszystkich daje szansę na udane wesele, gdzie żadna z grup nie będzie zawiedziona, z tego też powodu nie inwestujemy tylko w piosenki w szybkim tempie, wolniejsze kawałki są właściwie potrzebne by chwilę złapać oddechu, ale także dla babć i dziadków, którzy nie chcą spędzić całego popołudnia i wieczoru za stołem.

Gry i zabawy weselne często wymagają dodatkowych rekwizytów, po uzgodnieniu z osobą prowadzącą przygotowujemy sami lub otrzymujemy od zespołu. Po zakończeniu różnych atrakcji warto wynagrodzić każdego zwycięzcę czymś mocniejszym. Tradycyjna flaszeczka ucieszy nie tylko ciocię czy wujka, ale także kuzyna czy kuzynkę. Wszyscy chcą się dobrze bawić, poczuć wyróżnienie, że akurat im się udało wykonać odpowiednie zadanie. Najlepszymi jurorami jest młoda para, która często z przymrużeniem oka wyłoni zwycięzcę.

Nie dajmy się zaskoczyć, zabawy weselne należy ustalać z osobą prowadzącą, nie każdy zaakceptuje wszystkie wygłupy i żarty. Czasem zdarzają się sytuacje gdy ktoś zostanie urażony, jednak kilka miłych słów, przeprosiny powinny załagodzić sytuację, by każdy z gości poczuł się znów potrzebny, a wspólna zabawa w kółku z najmłodszymi rozjaśni twarz niejednego ponuraka.