Co oferuje fotograf ślubny? Warszawa i trendy

Trendy w branży ślubnej są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu – niezależnie od preferencji – każdy może mieć wymarzoną oprawę jednego z najważniejszych dni w życiu. Szerokie pole do działania ma także fotograf ślubny – Warszawa oferuje sporą konkurencję na tym rynku, dlatego bez kłopotu znajdziesz odpowiednią osobę, która przygotuje dla ciebie zdjęcia w wymarzonej stylistyce i aranżacjach. Czym warto się zainspirować? Jakie trendy odciskają szczególnie wyraźne piętno na zdjęciach ślubnych? Sprawdź!

1. Zdjęcia ślubne rustykalne

2. Slow wedding a fotograf ślubny

3. Sesja ślubna w stylu boho

4. Podróż w stronę vintage

Jeśli interesuje cię dany fotograf ślubny, Warszawa daje szerokie możliwości w tym zakresie, sprawdź, czy pracuje on w wymarzonej przez ciebie stylistyce. Najłatwiej zweryfikować to, przeglądając portfolio i ustalając z nim szczegóły.

Zdjęcia ślubne rustykalne

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że rustykalne wesela przeżywają właśnie swój prawdziwy renesans. Do tego trendu dostosowała się także fotografia ślubna, Warszawa nie oznacza, że nie może w niej zapanować sielski, wiejski klimat.

Czym charakteryzują się takie zdjęcia? Motywem, który nieustannie się w nich przewija, są nawiązania do natury i wsi. Niekiedy to subtelne dodatki w postaci wianków z kwiatów, w innym przypadku akcenty są jeszcze wyraźniejsze. Powtarzają się dodatki z surowego drewna i liny jutowej. W tle występują meble, beczki i skrzynie nawiązujące do wystroju dawnej wiejskiej chaty. Fotografia ślubna utrzymana w tym tonie zachwyca niesamowitym klimatem: eleganckim, ale jednocześnie skromnym. Subtelność i delikatność są na czasie zawsze, dlatego to też doskonały sposób na reportaż ślubny.

Slow wedding a fotograf ślubny

Naturalna fotografia ślubna www.ledzinski.pl, Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem, doskonale wpisuje się również w trend określany mianem slow wedding. W tym przypadku nie ma żadnych sztywnych reguł. Podstawowym wymogiem jest, by fotograf ślubny odnajdował się w spontanicznych, swobodnych ujęciach. Liczą się emocje i autentyczność, spojrzenie w głąb siebie, przedstawienie na zdjęciach prawdziwych uczuć.

Biorąc pod uwagę te powyższe zasady, łatwo zauważyć, że ważne są również dobre relacje młodej pary z fotografem ślubnym. Z tego względu warto spotkać się wcześniej, nawiązać nić porozumienia i ustalić, jakie wymogi ma spełniać gotowa fotografia ślubna. Moment ma przedstawiać zrelaksowane i szczęśliwe osoby. Zadaniem fotografa ślubnego jest uchwycenie tej prawdziwej i spontanicznej radości.

Sesja ślubna w stylu boho

Nie będzie trudno znaleźć fotografa ślubnego realizującego sesje w klimacie boho, gdyż ten nurt cieszy się ogromną popularnością już od kilku lat. Co jest wyróżnikiem tego typu fotografii ślubnej? Przede wszystkim kolorystyka. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kilka pojedynczych ujęć czy na typowy reportaż ślubny, z pewnością zauważysz wyraźnie obniżone saturacje kolorów, zwłaszcza zielonego i niebieskiego w połączeniu z pomarańczowymi tonami skóry.

Na sesję ślubną boho możesz wybrać plener ślubny lub ujęcia studyjne. Idealnie, jeśli nastrój panujący w reportażu ślubnym będzie komponował się ze stylem samego wesela. Klimat oddany na fotografiach będzie wówczas niepowtarzalny.

Podróż w stronę vintage

Kolejny styl weselny, który – mimo upływu lat – ma się dobrze, to vintage. W zgodzie z tym trendem mogą powstać również niepowtarzalne fotografie ślubne. Efekt uwidacznia się na etapie obróbki zdjęć, gdy dzięki edycji wykonanej przez najlepszego fotografa ślubnego ujęcia zyskują klimat sprzed lat. Cechy charakterystyczne vintage to zgaszone kolory, dodatkowy efekt ziarnistości lub tekstury rodem z aparatu analogowego.

 

Kategoria: usługi, fotografia