Jakie suknie ślubne są teraz na czasie?

Suknia ślubna jest odzwierciedleniem osobowości i stylu panny młodej, ale także aktualnej mody. Każdego roku przemysł modowy prezentuje nowe trendy, które są dostosowane do zmieniających się gustów narzeczonych. Poniżej prezentujemy przegląd najnowszych trendów w projektowaniu sukien ślubnych.

Minimalistyczne suknie ślubne

Minimalistyczny trend w sukniach ślubnych jest inspirowany ikonicznym wyglądem Meghan Markle z jej ślubu w 2018 roku. Ten styl charakteryzuje się prostymi krojami, czystymi liniami i niewielką liczbą ozdób. Panny młode, które lubią taki styl, zazwyczaj wybierają suknię bez beadingu lub haftu i decydują się na bardziej naturalny wygląd, także w kwestii fryzury. Chociaż klasyczne białe suknie raczej nie wyjdą z mody, w tym roku projektanci prezentują także suknie w kolorze écru. Modne, minimalistyczne suknie rodem ze światowych wybiegów są także dostępne w Polsce. Możesz je kupić lub wypożyczyć w wypożyczalni sukien ślubnych w Toruniu.

Jakie niekonwencjonalne style są modne?

Dla narzeczonych, którzy szukają czegoś wyjątkowego, kreatorzy mody proponują suknie koronkowe, suknie z falbanami i asymetryczne cięcia, a także suknie w nietradycyjnych kolorach, takich jak pastelowe odcienie lub modele z kryształowymi zdobieniami. Suknie w stylu boho wykonane z lejących się tkanin z haftowanymi elementami są również popularne w tym roku. Niekonwencjonalne dodatki, takie jak kapelusze, wianki z kwiatów lub ozdobne kolczyki mogą stanowić niepowtarzalny akcent do każdej sukni ślubnej.

Dla tych, którzy lubią naprawdę niekonwencjonalne stroje, pojawiają się również propozycje sukienek z kieszeniami, w pastelowych kolorach lub w kratkę, a także z dekoltami typu sweetheart lub ostrymi ramionami i wycięciami na plecach – mówi stylistka z salonu sukien ślubnych Susan Hooward w Toruniu, dodając: – Wybór sukni powinien być jednak wypadkową fascynacji najnowszymi trendami, stylu, który lubi panna młoda oraz dopasowania modelu sukni do jej typu urody. Najważniejsze jest, by w tym ważnym dniu kobieta po prostu dobrze się czuła.  

Niezależnie od tego, jaki styl wybierze panna młoda na swój wyjątkowy dzień, może być pewna, że w dobrym salonie będzie dostępnych mnóstwo modnych opcji: od minimalistycznych przez klasyczne do niekonwencjonalnych stylów. By nie ulec jedynie najnowszym trendom, w kwestii wyboru dobrze jest poradzić się doświadczonej stylistki lub przyjaciółki.