Sala – przytulne miejsce na rodzinne spotkanie.

Szukając miejsca na salon, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę styl mebli i oświetlenia. Ten wybór jest ogromny – na rynku dostępnych jest niezliczona ilość typów!

Tradycyjne czy trochę bardziej błyszczące?

Salon jest bardzo ważnym pomieszczeniem w całej aranżacji. Jeśli więc jest to pomieszczenie, w którym będziemy sami, powinniśmy wybrać miejsce z kominkiem. Dzięki nim stworzymy miejsce do wypoczynku.

Kiedyś takie meble byłyby trudne do znalezienia – dziś są bardzo modne, nawet przez osobę trzecią!

Rozmiar wnętrza

Jednym z bardzo ważnych elementów w stylu wnętrza jest oświetlenie. Nowoczesne, a nawet minimalistyczne oświetlenie jest atrakcyjne. Pełnią rolę dopełnienia całego wystroju wnętrza.

Języki i style lamp

Oświetlenie wewnętrzne można podzielić ze względu na używane przez nas grupy językowe. Nowoczesny styl to dużo bieli i czerni.

Kolejnym podziałem jest styl lamp – mają one tutaj odgrywać dwie role. Pierwsza to nadanie wnętrzu ciepła i przytulności, a druga to niezwykła, ale przyjazna atmosfera.

Warto pomyśleć o wielkości lamp i rodzaju oświetlenia – w przypadku oświetlenia tradycyjnych lamp doskonale sprawdzą się one w salonach z ciepłym tłem, natomiast w przypadku oświetlenia nowoczesnych wyglądają nienaturalnie i raczej zimno.

W nowoczesnym stylu jest zwykle duży wybór – są nowoczesne lampy o ciepłych barwach i prostym oświetleniu, które mają stworzyć ciepły nastrój, ale nadal potrzebują dużo miejsca, aby je odpowiednio oświetlić.

Bardziej szczegółowe informacje na temat oświetlenia można znaleźć w artykule oświetlenie: aranżacja lub aranżacja.