Wyjątkowa biżuteria na ślub

Biżuteria to jeden z najważniejszych elementów ślubnych stylizacji. Warto włożyć nieco wysiłku w jej dobór, aby stanowiła idealne dopełnienie naszej kreacji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ślubnej biżuterii? Jakie elementy biżuterii powinna mieć na sobie panna młoda, a jakie pan młody?

Obrączki

Bez wątpienia obrączki są najważniejszym z elementów ślubnej biżuterii. Żaden ślub nie może się bez nich odbyć. Większość z nas nosi obrączki przez całe życie, tym bardziej warto więc dołożyć wszelkich starań, aby w pełni odpowiadały naszym upodobaniom. Do dyspozycji mamy klasyczne złote obrączki dla pary młodej, ale możemy też pokusić się o odważniejszą wersję — obrączki wykonane ze stali, platyny, a nawet kamienia. Przyjęło się, że obrączki panny młodej i pana młodego powinny być identyczne, jednak nie jest to regułą. Jeśli każde z nas ma nieco inne upodobania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Wasze obrączki się od siebie różniły. Wasza miłość z pewnością na tym nie ucierpi.

Biżuteria dla panny młodej

Dobór biżuterii dla panny młodej powinien uwzględniać przede wszystkim styl sukni ślubnej. Biżuteria musi tworzyć z nią spójną całość. Jeśli suknia jest skromna i prosta, można zaszaleć z biżuterią. Przy bardziej zdobnych modelach, lepiej ograniczyć się do prostych wzorów biżuterii. Większość panien młodych decyduje się na zakup kolczyków, naszyjnika i bransoletki. Ciekawie prezentują się też elementy biżuteryjne we włosach. Diadem albo bogato zdobione spinki to świetny sposób na to, by nawet prosta fryzura nabrała elegancji i niepowtarzalnego charakteru. Najlepiej odwiedzić sklep internetowy z biżuterią od marki GANJA i wybrać z jego bogatej oferty te modele, które najbardziej odpowiadają naszym upodobaniom, a jednocześnie wpasowują się w styl naszej ślubnej stylizacji.

Biżuteria dla pana młodego

Wybór biżuterii dla panów młodych jest zdecydowanie węższy, nie oznacza to jednak, że powinni oni zupełnie zrezygnować z jej zakupu. Obowiązkowy element każdej ślubnej stylizacji to na przykład złote lub srebrne spinki do mankietu. Najlepiej jeśli będą wykonane z tego samego materiału, co biżuteria panny młodej. Wtedy obie stylizacje będą stanowiły spójną całość. Pan młody może kupić również spinkę do krawata — oczywiście pod warunkiem, że zdecyduje się go założyć. Bransoletki i sygnety w dniu ślubu noszone są zdecydowanie rzadziej, zdarzają się jednak mężczyźni, którzy nie wyobrażają sobie tego, by stanąć na ślubnym kobiercu bez tych elementów biżuterii.

Najważniejsze, by biżuteria, którą zdecydujemy się nosić w dniu ślubu, odpowiadała naszym osobistym upodobaniom. Jeśli mamy ulubione kolczyki, czy bransoletkę, nic nie stoi na przeszkodzie, by je założyć, nawet jeśli nie do końca wpasowują się w koncepcję naszej stylizacji. Na ślubie musimy przede wszystkim czuć się dobrze, a wtedy będziemy też dobrze wyglądać.

 

Kategoria: zakupy