O czym warto wiedzieć przy organizacji zagranicznej sesji ślubnej?

Sesja ślubna to ważne wydarzenie dla wielu Par Młodych. Zakochani mają swoje podróżnicze marzenia, dlatego świeżo upieczeni małżonkowie decydują się na zdjęcia ślubne za granicą. Zagraniczna sesja ślubna w wymarzonym miejscu jest niezapomnianą pamiątką i jednocześnie spełnieniem marzeń.

Zagraniczna sesja ślubna to wielka przygoda, ale też wyzwanie organizacyjne dla młodej pary. Zanim wyruszymy w wyjątkowe miejsce, warto dokładnie przemyśleć taki wyjazd.

Pierwszym krokiem jest wybór fotografa. Warto zdecydować się na osobę, która ma już doświadczenie w takich sesjach i pomoże w sprawach organizacyjnych. Plusem takiego rozwiązania jest też możliwość spotkania się przed wyjazdem i omówienia wszystkich szczegółów. Para musi jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami jak koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia fotografa. Innym rozwiązaniem jest lokalny fotograf ślubny. Fotograf, który jest na miejscu, doskonale wie gdzie zrobić dobre zdjęcia. W przypadku fotografa – obcokrajowca należy liczyć się z barierą językową. Warto też skontaktować się z taką osobą przed wyjazdem. Pary, które wyjeżdżają za granicę z założeniem, że znajdą fotografa na miejscu, muszą liczyć się z ryzykiem. W szczycie sezonu ślub nego fotografowie mają często zarezerwowane terminy.

Młode pary często zastanawiają się nad porą wyjazdu. Trzeba liczyć się z tym, że w środku sezonu turystycznego wiele miejsc będzie zatłoczonych. Urocze zdjęcia na Santorini czy romantyczna sesja w Wenecji? W miesiącach wakacyjnych wykonanie fotografii może być niemałym kłopotem ze względu na duża ilość zwiedzających. Jeśli zakochanym marzą się zdjęcia w popularnych miejscach, warto zdecydować się na podróż przed lub po sezonie turystycznym.

Zanim zaplanuje się zagraniczny wyjazd, należy zapoznać się z miejscem, które będzie celem podróży. Inspiracji do ujęć warto szukać w Internecie. Dobrze jest poczytać o najpiękniejszych miejscach i poszukać zdjęć innych par. Najlepiej już przed wyjazdem stworzyć wstępny plan wyjazdu. Warto zboczyć z utartych ścieżek, poszukać mało popularnych zakątków, dzięki temu sesja będzie oryginalna. Najlepiej jest dobrać miejsce, w którym się dobrze czujemy. Jedne pary wolą zdjęcia w mieście jak Paryż czy Rzym, inne zdecydują się na romantyczną Toskanię, a niektórym marzy się plaża w Grecji. Warto wybrać miejsce zgodne ze swoim charakterem, a nie dlatego, że jest ono modne.

Na ile dni się przygotować? Należy wziąć pod uwagę, że pierwszy i ostatni dzień jest zarezerwowany na dojazd. Długie loty są często męczące, zdjęcia w tym samym dniu co przylot, lub robione w biegu tuż przed odlotem, nie wyjdą dobrze. Standardowy czas trwania sesji to około 2 dni. Warto zarezerwować też przynajmniej jeden awaryjny dzień na nieprzewidzianą sytuację, na przykład jeżeli zastanie nas brzydka pogoda. Do tego warto połączyć zdjęcia ze zwiedzaniem miejsca, w którym się przebywa.

Sesja ślubna za granicą to wspaniała pamiątka, do której Młode Pary będą wracać jeszcze przez długie lata wspólnego życia. Warto jednak przemyśleć wszystkie szczegóły, poświęcić czas na wybór dobrego fotografa i ciekawych miejsc, żeby cieszyć się wspaniałymi zdjęciami