Bieszczady – miejsce idealne dla każdego

Bieszczady są wyjątkowo urokliwym miejscem, które różnorodnością atrakcji oraz niebanalnymi, malowniczymi krajobrazami, skraść może serce nawet wymagających turystów. Ten region Polski warto odwiedzić nie tylko ze względu na piękna przyrodę, czy bogatą historię, ale przede wszystkim – ze względu na widoki zapierające dech w piersiach. Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, Masyw Tarnicy dzięki szlakom uchodzącym za najpiękniejsze szlaki w Bieszczadach, zyskują ogromną popularność również wśród zagranicznych turystów.

Nie tylko wędrówki

Okazuje się, że w Bieszczadach odnajdą się osoby, które szukają czegoś więcej niż piesze wędrówki. Jest to bowiem miejsce oferujące wiele ciekawych form na aktywne spędzenie czasu i wypoczynek, niezależnie od pory roku. Przejażdżka terenowym samochodem po korytach rzek i dolinach czy też wycieczka rowerowa po bieszczadzkiej puszczy to idealna propozycja dla miłośników mocnych wrażeń. Spływ kajakowy i pontonowy, czy rejs jachtem żaglowym po Jeziorze Solińskim pozwolą na połączenie miłości do wody oraz gór. Gdy potrzebna jest dawka adrenaliny, można skorzystać z SpeedRidingu, czyli połączenia narciarstwa i paralotniarstwa, dzięki czemu można spojrzeć na świat z lotu ptaka.

Na Który szlak się udać ?

Jak wyżej wspominaliśmy, Masyw Tarnicy, Połonina Caryńska oraz Połonina Wetlińska są miejscami, które warte są uwagi. Warto mieć na uwadze, że Bieszczady to jedyne miejsce w Polsce, w którym rozciągają się połoniny, czyli łąki wysokogórskie z roślinnością alpejską i subalpejską. Przez każdy masyw przebiegają różne szlaki turystyczne o zróżnicowanych poziomach trudności. Najczęściej uczęszczane przez rodziny z dziećmi są szlaki oznaczone kolorem żółtym. Warto mieć jednak na uwadze, że kolor trasy nie oznacza poziomu jej trudności.
Przed udaniem się na jakikolwiek ze szlaków, powinniśmy zapoznać się w informacjami na ich temat, np. odwiedzając stronę PTTK województwa podkarpackiego lub skorzystać ze wskazówek znajdujących się na innych stronach.