Remiza w gotowości – dekoracje remizy na wesele

Nie tylko dom weselny, coraz więcej osób poszukuje lokalu, który przypomni nam stare dobre wiejskie wesela. Czy wiesz gdzie możesz wyprawić swoją ucztę. Z pomocą oczywiście przychodzą remizy. Od wielu lat zaczynają one świecić pustkami, chociaż bardziej sprytni strażacy wykorzystują pomieszczenia jako dom weselny, może trochę niższej klasy. Jednak projekt zachęca wiele osób.

Remiza – projekt wymagający

Wybierając luksusowy lokal możemy być pewni obsługi, kucharza, całej zastawy, wszystkich pozostałych elementów. W remizach czasem bywa różnie. Brak stałego zespołu powoduje, że to właśnie młodzi muszą zainteresować się jedzeniem. A w pierwszej kolejności znaleźć właściwie kucharza, który przygotuje jedzenie. Często można odnaleźć osoby, które praktykują gotowanie na weselach, posiadają zgrany zespół, tylko czekają na zgłoszenia. Krótsza lub dłuższa rozmowa wyjaśni nam wiele ważnych kwestii. Temat dań gorących, zimnej płyty, deserów, ciasta, tortu i innych przekąsek to bardzo poważne zadanie. Nie możemy pominąć żadnego elementu, przecież nikt nie chciałby, aby na jego weselu zabrakło chociażby chleba.

Co dalej?

Wiele osób niestety we własnym zakresie musi doprowadzić porządek i ład na sali. Zabiera to tydzień przygotowań, niestety zmęczenie daje się we znaki, jednak efekt końcowy jest zadowalający dla wszystkich. Najwięcej radości oczywiście mają Państwo Młodzi.

Sala przygotowana?

Porządek nastał, czas ustawiania stołów. A dekoracja? Dekoracje remizy na wesele to kolejny etap, zajmują się nim oczywiście osoby z dużym doświadczeniem, pomysłem, który jest jedyny, niezastąpiony, niepowtarzalny. Warto zdać się na sprawdzone triki, które pozwolą uniknąć katastrofy. Nieraz zastanawiamy się skąd Ci ludzie biorą te wspaniałe pomysły. Kilka wstęg i nasza sala wygląda jak z bajki. Miejsce dla Pary Młodej niczym królewskie trony, wygodne, dobrze dopasowane.

Dekoracja sali to jedno, a kościół. Często osoby, które zajmują się wystrojem sali, upiększają nasz kościół. Zanim jednak zdecydujemy się na wielkie wow, warto o całym przedsięwzięciu porozmawiać z księdzem, proboszczem. Na co możemy sobie pozwolić, a co jest zabronione. Coraz częściej pojawia się efekt świec, czy faktycznie jest to bezpieczne? Czy przy chwili nieuwagi może dojść do tragedii? Coś skromniejszego, w innym stylu pomoże rozwiązać najmniejszy problem. Piękne kwiaty, miejsce dla młodych to jest to czego nie może zabraknąć.

Ostatnie poprawki, nadchodzi czas podsumowania. Przepiękna remiza z całym zapleczem, kucharski zespół, menu na najwyższym poziomie, tort do odebrania, kosmetyczka czeka, kościół udekorowany. Czy coś jeszcze? Samochód!

Nie zapomnijmy o transporcie, który nas zawiezie do kościoła i z kościoła na salę. Czas przygotowań jest bardzo trudny, warto niektóre zadania rozdysponować rodzinie, która chętnie pomoże nam zrealizować niejedno zadanie. Uśmiech na twarzach będzie wynagrodzeniem za cały trud. Pamiętajmy, że to nasze święto, nie każdemu da się dogodzić, ludzie bywają bardzo różni.