Zaproszenia ślubne – jakie wybrać?

Każda panna młoda chce, by jej ceremonia ślubna była idealna. Dużo wagi przykłada się do każdego szczegółu ślubu i wesela, także do takich niewielkich elementów jak zaproszenia ślubne. Podpowiadamy, jakie zaproszenia ślubne wybrać?

Zaproszenia ślubne – jakie wybrać?

Od kilku lat dużą popularnością wśród par młodych cieszą się ręcznie wykonywane zaproszenia ślubne. Każde z nich stanowi niewielkie dzieło sztuki, które wykonane jest z dbałością o szczegóły. Niestety, rozwiązanie to może być stosunkowo drogie – w końcu każde zaproszenie to koszt kilku złotych, co szczególnie w przypadku ogromnych wesel może generować całkiem pokaźne sumy. Piękne, klimatyczne zaproszenia coraz częściej można kupić w sklepach papierniczych i księgarniach. Możemy również zdecydować się na własny projekt lub zlecenie zaprojektowania zaproszenia specjalnej agencji ślubnej lub artystom z całego kraju, a następnie wydrukowanie ich w pobliskiej drukarni.

Ślub – co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym?

Z pewnością na zaproszeniu ślubnym powinny znaleźć się dane osób zapraszanych – jeśli zapraszamy małżeństwo lub wieloletnich partnerów warto posługiwać się ich imionami i nazwiskami. Jeśli jednak nie znamy danych konkubiny dalekiego kuzyna możemy zawrzeć słowa “wraz z osobą towarzyszącą”. Na każdym zaproszeniu powinny znaleźć się takie elementy jak: miejsce zaślubin (nazwa i adres kościoła lub instytucji cywilnej), godzina rozpoczęcia ceremonii ślubnej oraz informacja o weselu (jeśli takowe jest wyprawiane). Warto również zamieścić wzmiankę o rodzaju przewozu z miejsca ślubu do sali weselnej lub restauracji (jeśli jest on przewidziany dla gości). Jeżeli chodzi o zaproszenia ślubne informacja o noclegu powinna być zawarta szczególnie, gdy spodziewamy się gości z różnych części kraju – w tym wypadku warto również poprosić o wcześniejsze potwierdzenie obecności na ślubie i weselu, które pozwoli nam na zarezerwowanie z wyprzedzeniem odpowiedniego noclegu dla wszystkich gości weselnych.

Artykuł powstał przy współpracy z bysimple.pl